Depilacja brazylijska

Brazylia jest miejscem, które słynie z  gorącego klimatu oraz wspaniałej, niemal nigdy niekończącej się zabawy i szaleństwa do białego rana w rytmie pasjonującej muzyki. To miejsce, które kusi i zachwyca, również ze względu na piękne brazylijskie kobiety, bo to właśnie one podczas karnawału stanowią jego największą ozdobę. Występują w kolorowych, bardzo skąpych strojach, a to oznacza, że ich ciało wymaga szczególnej troski i zabiegów, w tym depilacyjnych.

Pojęcie „depilacji brazylijskiej” jest znane każdej kobiecie. Ta forma depilacji polega bowiem na całkowitym usunięciu owłosienia w strefie intymnej, tzw. depilacja pełna, za pomocą pasty cukrowej lub też wosku opartego na wosku pszczelim, a pojedyncze włoski, które ewentualnie pozostaną na ciele, są traktowane pęsetą. Ten trend, a nawet swego rodzaju moda na fryzurę intymną, a właściwie jej brak w tym przypadku, rozprzestrzenił się na cały świat. Jest to bardzo popularna forma depilacji, którą chętnie powielamy.  Aczkolwiek, by zachować pozory pierwotnego wyglądu łona, kobiety często decydują się na pozostawienie cieniutkiego paska włosów tuż na wargami sromowymi. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry pomysł, gdyż wg badań, obecność włosów łonowych u kobiet zdecydowanie bardziej działa na mężczyzn niż ich całkowity brak. Może to być jeden z ważniejszych argumentów przeciwko pełnej depilacji brazylijskiej, jednak tak naprawdę jest to kwestia gustu.

Niemniej jednak, aby osiągnąć efekt prawdziwie brazylijskiej depilacji, konieczna jest wizyta w salonie kosmetyki intymnej i poddanie się profesjonalistom w tej dziedzinie. Tylko wtedy, będziemy mieć pewność, że zabieg został poprawnie wykonany i efekty będą zadowalające. Poza tym, podczas takiej wizyty dowiemy się, jak właściwie pielęgnować podrażnioną skórę, aby nie wystąpiły niepożądane skutki w postaci chociażby ropienia i swędzenia. Żaden domowy zabieg nie jest w stanie pomóc nam pozbyć się w pełni owłosienia łonowego czy też nadać mu delikatny, ładny kształt w przypadku depilacji częściowej, zwłaszcza, że tak do końca nie znamy się na dostępnych preparatach i nie wiemy czym depilować łono.

Ponadto, trzeba mieć świadomość, że każdy rodzaj depilacji jest związany z mniejszym lub większym bólem i dyskomfortem. Specjaliści zadbają o nas najlepiej, jak to tylko możliwe, w pewnym stopniu zniwelują ból, załagodzą podrażnienia po zabiegu depilacji brazylijskiej.